Blaty kuchenne na wymiar Buk

Renowacja blatów kuchennych na wymiar Buk – co warto o tym wiedzieć? 

Naprawa uszkodzonych blatów na wymiar Buk nie musi wiązać się z wydaniem dużej sumy pieniędzy. Można odnowić ten blat samodzielnie, aby zaoszczędzić pieniądze i wysiłek. Trzeba wziąć pod uwagę rodzaj blatu oraz sposób w jaki został uszkodzony.  

Blat drewniany

W przypadku drewna otrzymujemy dużą trwałość, ale ono również jest dość porowate. Powierzchnia może zostać zniszczona przez gorące naczynia. Mogą pojawić się różne odbarwienia. To, co powinieneś zrobić w tej sytuacji to wyszlifować blat i zalakierować na nowo. Można to zrobić za pomocą papieru ściernego z drobnym ziarnem. Gdy powierzchnia jest już prawidłowo oczyszczona ze starego lakieru, dokładnie oczyść i odtłuść powierzchnię blatu i nałóż nowy preparat. 

Blat laminowany

Jeśli zauważysz zniszczenia na blacie z laminatu np. zarysowania, możesz okleić blat nowym laminatem. Jest to najszybszy i najtańszy sposób na odnowienie tego typu blatu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów laminatów w różnych kolorach, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie

Blat kamienny

Blaty kuchenne na wymiar Buk z naturalnego kamienia to droga inwestycja, dlatego też trzeba o nie szczególnie dbać. W blacie kamiennym można bez trudu naprawić drobne ubytki.